סיורים וטיולים בירושלים לחוויה מיוחדת

ירושלים, עיר הקודש, מציעה לכולנו שפע של טיולים וסיורים. ירושלים היא העיר הגדולה בארץ וכמובן מהווה את בירתה של ישראל. ההיסטוריה של העיר מאוד עתיקה וזו מושכת אליה מטיילים מרחבי העולם.

טיול בירושלים הוא גם חוויה רוחנית חזקה וגם חוויה תרבותית שמאפשרת מפגש עם מגוון עדות ודתות.

טיולים ומסלולים בעיר העתיקה

מגדל דוד העיר העתיקה

אין ספק שטיול בעיר העתיקה בירושלים הוא גולת הכותרת. יש הרבה אופציות ומסלולים ומאוד כדאי להיעזר במדריך טיולים מוסמך. סיור בעיר העתיקה יכול למלא לכם יום שלם לפחות. אפשר להתמקד בטיול ברובע היהודי ולפגוש שלל אתרים היסטוריים כמו בית כנסת החורבה, הקארדו והבית השרוף המשמר עדות באבן מחורבן בית המקדש. עיר דוד סמוכה לשער האשפות ובה תוכלו ליהנות מביקור מרגש בירושלים הקדומה ומהליכה רטובה בנקבת השילוח, נקבת חזקיהו המלך. וכמובן אין ביקור שלא מסתיים בכותל המערבי, שריד לחומת הר הבית.

טיול ברובע הנוצרי או ברובע המוסלמי יזמנו לכם אתרים רבים מהדת הנוצרית דוגמת כנסיית הקבר או מסלול הויאה דולורוזה. ברובע הארמני תמצאו קהילה מיוחדת במינה וגם להר הבית תוכלו לעלות בשעות פתיחה מוגדרות.

בשטח העיר העתיקה יש גם הרבה מוזיאונים: מוזיאון מגדל דוד עם חזיון לילי מיוחד, מוזיאון הרובע ההרודיאני , מוזיאון ירושלים מימי הבית הראשון, גן דוידסון וחפירות העופל ועוד.

ירושלים עיר למיליוני מטיילים (צילום: ויקימדיה yonah baby 2012)

סיורים ברחבי ירושלים – היסטוריה, דתות, טבע ונוף
ירושלים זה לא רק טיולים בעיר העתיקה. יש כל כך הרבה מה לראות בירושלים החדשה, בשכונות הרבות המעטרות אותה. השכונה היהודית הראשונה מחוץ לחומות היא משכנות שאננים שם תמצאו את טחנת הרוח של משה מונטיפיורי לצד שכונת ימין משה המשלבת ישן עם חדש.


שביל ירושלים , מסלול סובב ירושלים

סיור בשכונת נחלאות הוא חוויה בפני עצמה הן בסיור סליחות וסיור חנוכיות והן בכל ימות השנה. מדובר באוסף של שכונות קטנטנות מימי ראשית העיר והסיפורים כמו גם האנשים מרתקים במיוחד.

סיור טעימות בשוק מחנה יהודה הוא אידאלי לכל המטייל באזור נחלאות. זהו שוק ססגוני שמשלב אותנטיות ודוכנים עם חנויות בוטיק ובתי קפה.

מאה שערים, השכונה החרדית המפורסמת בארץ, היא המקום המושלם להכרות עם זרמים בעולם החרדי. המושבה הגרמנית ומתחם התחנה מזמינים אותנו להכרות עם הקהילה הנוצרית, הטמפלרים, שהיו שותפים לפיתוחה של הארץ כבר בסוף המאה ה-19. עמק המצלבה כמו גם גן הוורדים שמול הכנסת הם המקום לביקור בקריית הממשלה, והר הרצל ויד ושם שלאורך רחוב הרצל הם אתרי הזיכרון הממלכתיים.

לא כדאי לפספס טיול בעין כרם, השכונה הציורית שבה כנסיות וגלריות אומנים. ועוד לא הזכרנו את שלל התצפיות (טיילת ארמון הנציב , הר הזיתים…) ומסלולי ההליכה הקיימים בעיר ובסביבתה המשלבים היסטוריה ועיר עם טבע ונוף.

לא משנה מה תבחרו. סיור מודרך בירושלים הוא חוויה מאין כמותה.

אנחנו ממליצים לשלב בטיול את הערך המוסף ואת המשמעות הפנימית. זו ההתמחות שלנו!

לטיול מיוחד בירושלים צרו קשר כעת!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

צרו קשר לחויה מיוחדת

  בווצאפ: 054-7272418

תוצאת תמונה עבור סמל סלולרי בטלפון: 072-3912020

תמונה קשורהבמייל: shvilimba@gmail.com

תוצאת תמונה עבור לוגו פייסבוקבפייסבוק: שבילים בה