שפע בשביל להשפיע – על כסף וכיסופים

כולם רוצים כסף. כמעט כולם גם היו רוצים כמה שיותר. אנחנו כל הזמן מתעסקים סביב שאלות של עלויות, תשלומים, כמה לתת, כמה לקחת ואיפה להשקיע את מה שיש. היחס אל הכסף בתרבות שלנו דורש דיון מיוחד עליו לא נתעכב כאן מכיוון שיש הרבה אמונות, מועילות ומזיקות, שמעצבות את הדרך בה נחשוב על כסף.

חשוב לזכור שכסף, ברמה הפשוטה ביותר, הוא ביטוי לשפע. כסף הוא צינור שמזרים אופציות ומעניק כלים לשיפור והתקדמות. זה מאוד אצילי להתנדב ולהעניק דברים בחינם, וגם לזה יש את הערך הרוחני החשוב, אך לא כגישה עקבית שיטתית. כל המסורות הרוחניות מכירות בערך של נתינה עבור תמורה ולא כמתנת חינם. התמורה היא זו שמעגנת את הרוח בכלים ראויים, התמורה היא חלק מחוקי היקום הפועל ביחסי הדדיות וגומלין. אפשר שהתמורה תהיה כמקובל בכסף ובתמחור ידוע מראש ואפשר שהיא תוצג כתרומה לפי נדיבות הלב, הרצון והיכולת של מקבל השירות (כך נהוג במסורת הדאנה הבודהיסטית). ואף אפשר שהתמורה תהיה לא במטבעות או צ’קים אלא בחילופי מתנות, בתמורה של כשרון או פריט המתאים לנותן השירות. אבל תמורה בכל צורה שהיא חשוב שתהיה.

כאן באתר אני מזמין אותך לטיולים ולפעילויות במגוון תחומים. גם הנתינה שלי בה אני מאוד מאמין מבקשת איזו תמורה. שימו לב שלפעמים התמורה בתשלום קבוע מראש ולפעמים על בסיס תשורה, לפי נדבת הלב. אני מוצא כדבר נפלא גם מתן אופציה לתשלום לא ידוע מראש וגם מתן של תשורות כחפצים, רעיונות והטבות שונות לא-כספיות כשהן במינון ראוי ונכון. אם הינך בעל כשרון בתחום מסוים או אם את אשת מקצוע כלשהו או אפילו מחזיקה בזוג כרטיסים לקולנוע (פלוס פופקורן כמובן..) אל תהססו לחשוב על כל אלו כאופציה של תמורה. לפעמים יש לכך מקום.

אז נאחל שהזוזים יזיזו ויקדמו דברים טובים, שהכסף יממש כיסופים ושהשפע יאפשר להשפיע, שנדע לתת ולקבל, ולהיות עשירים בחלקנו.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

צרו קשר לחויה מיוחדת

  בווצאפ: 054-7272418

תוצאת תמונה עבור סמל סלולרי בטלפון: 072-3912020

תמונה קשורהבמייל: shvilimba@gmail.com

תוצאת תמונה עבור לוגו פייסבוקבפייסבוק: שבילים בה