טיול במדבר יהודה בדגש נצרות – אל נזירות מדבר יהודה

לא פשוט להיות נזיר ולהקדיש את החיים לעבודה רוחנית במסגרת תובענית. פרישות ממין, ויתור על רכוש פרטי וצייתנות לחוקי המנזר הם כללי היסוד של כל הבא בשערי הנזירות הנוצרית. משם נפתחת הדרך לפגישה אינטימית עם האל ועם עצמך. המדבר הוא מרחב מתאים במיוחד לחוויה מעין זו. בתקופה הביזנטית (מאות 4-6) פרחה תנועת הנזירות ברחבי מדבר יהודה. הדרך שבין העיר הקדושה, ירושלים, לעיר המדבר ,יריחו, הייתה רצופה בעשרות מנזרים.

בקורס הזה המטרה שלי היא להראות לך כי אכן יש קשר עמוק בין קלפי הטארוט לבין אתרים ומקומות בארץ ישראל. הסמלים והמשמעויות שבקלפים נגזרים ישירות מאירועים הסטוריים, מדמויות ומתהליכים שמתגלים גם כאן בארץ ישראל והחשיפה לקשר הזה תעמיק גם את ההבנה של הקלפים, גם מקומות בארץ וגם את הנפש שלך..

בטיולנו נכיר את הסוגים השונים שהתפתחו בנזירות המדברית המיוחדת לארץ. נבקר במנזרים עתיקים לצד כמה פעילים, נעמיק במהות הנזירות כדרך רוחנית בדתות השונות, ובפרט בנצרות. נכיר את הנזירים הידועים של המדבר כמו חריטון, מרטיריוס ואבתימיוס. ננסה גם לחוש בעצמנו מחוויית הנזירות בתוך החיים המודרניים הסואנים שלנו. גם אם אין אנו בוחרים בנזירות טוטלית לכל החיים הרי האיכות והמהות של הנזירות יכולה ללוות אותנו בתקופות שונות בחיינו. על רקע נוף המדבר, החול והמעיינות מהווה היציאה מחוץ לתחומי הישוב והציביליזציה הזדמנות לספוג ביתר קלות מהאיכות הנזירית והקסם שבה ולהביא משהו מתוכה אל תוך חיינו.

איפה נבקר?

  1. ואדי קלט – חריטון 
  2. מנזר אבתימיוס/אכסניית השומרוני הטוב
  3. תצפית סנט ג’ורג’
  4. דיר חג’לא -סנט גרסימוס

לקורס מקוון חינם אצלך במייל לחצו : מבט אחר על הנצרות

לטור שלי : הנזיר שבתוכי – אודות נזירות מדבר יהודה

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

צרו קשר לחויה מיוחדת

  בווצאפ: 054-7272418

תוצאת תמונה עבור סמל סלולרי בטלפון: 072-3912020

תמונה קשורהבמייל: shvilimba@gmail.com

תוצאת תמונה עבור לוגו פייסבוקבפייסבוק: שבילים בה