טיול ביפו העתיקה

טיול ביפו העתיקה: סיפורי נמל ומיתולוגיות ימיות

יפו היא מהערים הקדומות בעולם ובת כ-4000 שנה. ההתיישבות בה לא פסקה הודות להיותה עיר נמל חשובה ולא פלא, אם כן, שעולמות רוח רבים הופיעו בה. דרך הנמל יצאו ובאו לא רק ארגזי פירות ומוצרים אלא גם שפע של מסורות ומיתולוגיות מופלאות מרחבי העולם המיושב.

אנו נסייר ביפו מנקודת מבט פנימית דרך המיתוסים הימיים הרוחניים שהתפתחו בעיר הנמל: סיפורם של אנדרומדה ופרסאוס, בריחת יונה הנביא מאלוהיו, חלומו של פטרוס בנצרות, ביקורו של רעמסס המצרי ועוד. ואף נביע משאלות כמוסות על גשר יפהפה ברומה של העיר.

משך הטיול : כ- 3 שעות.

איפה נבקר בטיול ליפו?

 1. כיכר השעון
 2. נמל יפו
 3. סמטאות וגלריות
 4. בית שמעון הבורסקי
 5. כנסיית פטרוס
 6. גן הפסגה ועוד

מתגובות המטיילים בטיול ביפו:

“היה טיול מדהים! נהניתי מאוד! לא ידעתי שיש כ”כ הרבה מה לראות ביפו. שירי קלצ’קין

תודה עופר על סיור מקסים ומרתק , שהתחיל מהמיתולוגיה היוונית , דרך הסיפור של יונה הנביא וחזון הכלי בנצרות ..

מירי אברהם”

 

צמודה לעיר תל אביב נמצאת יפו, עיר עתיקה והיסטורית שנבנית כל הזמן. הרבדים השונים של העיר ותקופותיה יתבררו לכם תוך כדי טיול ביפו שיעביר עופר הר-טוב, מקים חברת שבילים ברוח. החברה שמה לה למטרה לצאת עם אנשים לטיולים לא שגרתיים במקומות שונים בארץ תוך שימת דגש על הערכים והרוחניות שיש במקומות שונים. ההיסטוריה של הארץ שלובה במיתוסים ובסיפורים רוחניים, כמו גם היסטוריה מרתקת, וכולם נפרסים לעיניכם כשאתם מטיילים בין הסמטאות של יפו ושומעים את הסיפורים על המיתולוגיה שלה באתרים השונים שממחישים זאת.

טיול ביפו באתרים המרתקים ביותר שלה

 • עיר ימית עם מיתולוגיה עתיקה – יפו היא עיר נמל עתיקה שבה עברו צבאות כיבוש שונים לאורך ההיסטוריה. כל אחד הביא את המיתולוגיה של התרבות שלו וכך אנחנו מוצאים בה את סיפור אנדרומדה ופרסאוס ואת סיפור יונה הנביא, את ההתגלות של פטרוס הנוצרי ועוד. כל הסיפורים מוצאים את מקומם הנכון בסמטאות הנמל והעיר.
 • שוק הפשפשים והמתחמים המשוחזרים למיניהם – כעיר שהפכה לפנינה נדל”נית מרתקת היא מסתירה מאחורי המבנים את ההיסטוריה של מה שהייתה, כמו מתחם שוק הפשפשים שהשתנה, מתחם נגה ואנדרומדה ועוד. 
 • כיכר השעון – מקום נפלא נוסף מימי הטורקים, שבו הייתה תחנת המשטרה ששימשה גם את משטרת ישראל, וכיום נבנה בה מלון בוטיק חדש. לסיפור ולסמטאות סביבה יש סיפור משלה.
 • גן הפסגה – תצפית על הנמל העתיק והמתחדש, תל אביב, הים ואתרים נוספים בגן שמשמש להופעות רבות. טיול ביפו לא יהיה שלם ללא מבט מלמעלה על הכל.
 • סמטאות העיר יפו – הארכיטקטורה המעניינת שמשלבת גם את הערבית וגם את המודרנית, גם את העתיקות והתקופות השונות שהיו בה.
 • כנסיית פטרוס – יחד עם עוד כנסיות מפורסמות בעיר, זו כסנייה שמסמלת הרבה מהרוחניות של יפו שבה יש מסורת נוצרית מעניינת. הנוף האנושי והדתי של העיר אכן מגוון, יחד עם מסגדים ובתי כנסת מתקבלת התמונה של דו-קיום המרוכב של העיר.

טיול מרתק לכל הדעות

אם אתם רוצים לצאת לטיול מרתק שיראה לכם צדדים שלא הכרתם עד כה ביפו העתיקה, סיור זה הוא הסיור שמתאים לכם. הוא לוקח אתכם לכל המקומות היפים והמעניינים של יפו, וחושף בפניכם סיפורים וחוויות שונות.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

צרו קשר לחויה מיוחדת

  בווצאפ: 054-7272418

תוצאת תמונה עבור סמל סלולרי בטלפון: 072-3912020

תמונה קשורהבמייל: shvilimba@gmail.com

תוצאת תמונה עבור לוגו פייסבוקבפייסבוק: שבילים בה