טיול בקיסריה והסביבה: קיסריה העתיקה, חוות חפציבה ונחל תנינים

סיור מודרך בקיסריה הוא בילוי נפלא לכל המשפחה וגם לטיולי עומק. קיסריה הייתה בירת הנציבות הרומית בארץ ישראל והוקמה על ידי הורדוס המלך. ביקור בגן הלאומי קיסריה יחשוף לכם את עוצמתם ותרבותם של הרומאים: האמפיתאטרון,ההיפודרום, הנמל ואמות המים. תוכלו ליהנות ממיצג היסטורי וחוויות מולטימדיה לצד מסעדות ובתי קפה בטיילת הגן.

התאטרון הרומי בקיסריה (צילום אבנר ירון)

לא הרחק מהגן הלאומי תוכלו להתרשם מאמת המים הרומית – האקוודוקט -שעל חוף הים ומפסיפס הציפורים שהוא חלק מוילה גדולה מהתקופה הרומית-ביזנטית.

בצמוד לקיסריה נמצא הקיבוץ שדות ים בו התגוררה הצנחנית הידועה חנה סנש שמצאה את מותה במהלך מלחמת העולם השנייה. בשטח הקיבוץ תוכלו לבקר בבית חנה סנש המספר את סיפורה וגם ליהנות מהמוזיאון לעתיקות קיסריה שמשמר את השרידים הארכאולוגיים שלא תראו בשטח הגן הלאומי.בתוך קיסריה החדשה הידועה בעושרה תמצאו מגרשי גולף ואת מוזיאון ראלי לאומנות לטינית.

נחל תנינים נמצא לא הרחק מקיסריה ובסמוך לג’יסר א זרקא. גם שם תיהנו מגן לאומי שימחיש לכם את טכנולוגיות המים בעת העתיקה אל מול נוף מקסים. ונסיים בחוות חפציבה שהיא חווה חקלאית מראשית המאה ה-20 שמשומרת ומתוחזקת לרווחת הציבור על ידי חברת החשמל. ניתן לשלב ביקור בחווה עם הליכה לאורך נחל חדרה.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

צרו קשר לחויה מיוחדת

  בווצאפ: 054-7272418

תוצאת תמונה עבור סמל סלולרי בטלפון: 072-3912020

תמונה קשורהבמייל: shvilimba@gmail.com

תוצאת תמונה עבור לוגו פייסבוקבפייסבוק: שבילים בה